« Ožujak 2024 »

E-Twinning projekt: "Literate twinners"
Autor: Renata Kreber-Mikšaj, 25. 1. 2021.

U siječnju, s početkom drugog polugodišta, naši su se učenici uključili u eTwinning projekt 'Literate twinners'. U projekt su uključeni učenici 7. i 8. razreda PŠ Hrašćine, a koordinatorica projekta za našu Školu je učiteljica engleskog jezika, Ana Bahat. Projekt se bavi temom medijske pismenosti i sigurnosti na internetu, a u njemu će naši učenici surađivati s učenicima iz Turske, Tunisa, Rumunjske, Portugala, Španjolske i Srbije. Tijekom projekta učenici će se upoznati s osnovnim web 2.0 alatima pomoću kojih će prezentirati svoje aktivnosti. Osim toga, sve se aktivnosti odrađuju na engleskom jeziku te će na taj način učenici obogatiti svoj rječnik, ali i vještine čitanja, pisanja, slušanja i govorenja engleskim jezikom. Tijekom siječnja, učenici su već odradili početne aktivnosti te se predstavili ostalim sudionicima projekta na stranici projekta. Osim toga, izradili su prijedlog dizajna loga i postera za projekt. Anonimnim glasovanjem kao najbolji logo odabran je logo Lane Sokser, učenice 8.r. PŠ Hrašćina, a najbolji poster izradila je učenica Nikolina Čačko 7.r. PŠ Hrašćina. Svaka Škola uključena u projekt poslala je jedan primjer loga / postera, a najbolji iz svake Škole ulaze u završno glasovanje za logo / poster cijelog projekta. Tijekom siječnja, učenici će sudjelovati na nekoliko Zoom sastanaka na kojima će se i osobno predstaviti ostalim partnerima u projektu, te će 28. siječnja sudjelovati na Zoom sastanku 'Data privacy day' na kojem će saznati više o 'Europskom danu zaštite osobnih podataka'.

Kratki pregled odrađenih aktivnosti pogledajte i na linku: https://animoto.com/play/H91Te5fMNribWme2cdH40Q .