« Ožujak 2024 »

Obavijest o početku II.polugodišta šk.god.2020./2021.
Autor: Renata Kreber-Mikšaj, 15. 1. 2021.

Drugo  polugodište školske godine 2020./21. počinje u ponedjeljak 18.1.2021. godine.

Prema Odluci Ministrastva znanosti i obrazovanja i osnivača (Krapinsko-zagorske županije), a  u skladu s epidemiološkom situacijom:

1. Za učenike razredne nastave (I.-IV. razred) nastava se održava  po modelu A - nastava u školi po redovnom rasporedu prijevoza i rasporedu sati.

Nastava za učenike

MŠ Budinščina počinje u 7:45, a za učenike PŠ Hrašćina u 9:15 sati;

1. Za učenike predmetne nastave (V. –VIII. razred) nastava se održava po modelu Cnastava na daljinu (online) preko platforme Yammer .

DODATNE UPUTE:

• Nastava će se  održavati u realnom vremenu po rasporedu sati

( Yammer, Zoom) i voditi evidenciju izostanaka.

Učenici potvrđuju prisustvo/sudjelovanje na nastavi javljanjem/uključenjem u nastavu uživo, ili porukom/znakom „Like“.

Nepojavljivanje/nejavljanje učenika u virtualnu učionicu smatra se izostankom kojeg je potrebno opravdati.

Molimo učenike da redovito provjeravaju objave i upute razrednika i predmetnih učitelja u  virtualnim učionicama.

Nemogućnost  sudjelovanja/pristupa nastavi/virtualnoj učionici obavijestiti razrednika ili predmetnog učitelja.

Preporuka je da učenici odmah krenu s izvršavanjem obaveza po predmetima te, u koliko postoje nejasnoće, odmah postave pitanja učiteljima.

Posebnu pozornost posvetiti primjerenom načinu komunikacije i izražavanja u virtualnim učionicama.

Za vrijeme nastave preko Zoom-a:

- potrebno je: imati uključenu kameru, a zvuk prema uputama predmetnog učitelja.

- zabranjuje se:

-raditi snimke zaslona na kojima se nalaze drugi učenici, ali i učitelji i te fotografije objavljivati na društvenim mrežama ili dijeliti na druge načine;

-uključivati mikrofon bez potrebe te puštati neprimjerene zvukove ili melodije.

-Strogo se zabranjuje dijeljenje Zoom linkova.

Informatičku opremu E-škole za život (tablet) koristiti samo za potrebe nastave na daljinu.

Nepridržavanje pravila podliježe primjeni Pravilnika o pedagoškim mjerama.

Sve daljnje informacije svi će učenici dobiti od svojih razrednih i predmetnih učitelja.

Svima želim uspješan rad uz puno radosnih trenutaka suradnje i zajedništva u stvarnom i virtualnom svijetu!

Odluka_o_nacinu_odrzavanja_nastave_od_18.1.2021..pdf (320.99 KB)