Projekt "Baltazar 4"

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

Škola otvorenih vrata - radionica STEM auto
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 12. 7. 2018.

I za vrijeme ljetnih praznika naša škola je otvorena za učenike. Tako je u četvrtak, 12. 7. 2018. održana radionica digitalne pismenosti, programiranja i robotike u okviru projekta STEM auto.

Na radionici koju je održao instruktor gosp. Vlado Lendvaj i suradnica gđa Lana Maravić sudjelovali su učenici predmetne nastave kojima je prezentirano kako napisati svoj prvi program, kako ga preseliti na robot/mikroračunalo, kako logički razmišljati pisanjem kodova, itd. Radionica je trajala dva školska sata, a učenici su bili oduševljeni naučenim vještinama te su izrazili želju održavanja više sličnih radionica i projekata.

Projekt STEM auto namijenjen je manjim zajednicama koje do sada nisu imale priliku sudjelovati u IRIM-ovim projektima, a organiziran je u ciklusima. Ideja projekta i radionica koje organizira IRIM je omogućiti aktivnosti kojima se djeca uvode u svijet STEM-a.