Projekt "Baltazar 4"

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

Gostovanje književnice Željke Horvat-Vukelja
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 11. 5. 2018.

U četvrtak, 10. svibnja 2018. godine našu školsku knjižnicu i Područnu školu posjetila je poznata spisateljica za djecu i mlade Željka Horvat-Vukelja. Na susretu sa književnicom bili su prisutni učenici razredne nastave Matične škole te svi učenici naše Područne škole.

S oduševljenjem su odslušali veoma zanimljivo pripovijedanje različitih priča koje je autorica animirala u suradnji sa učenicima iz publike. Naučili su čemu služi violinski ključ, koje sve vrste pljeska postoje, pjevali na različitim jezicima te osvijestili važnost prijateljstva. Dojmovi učenika i njihovih učiteljica bili su prepuni pozitivnih razmišljanja i komentara o tome koliko je važna mašta u životu svakog pojedinca. Ona nas potiče da na svijet u kojem živimo gledamo optimistično i pozitivno te da se u svim situacijama života odlučujemo za dobro. Ovaj nas je susret učinio boljima te nam dao poticaj da i naša mašta nekoga razveseli i učini boljim čovjekom!