Projekt "Baltazar 4"

« Prosinac 2018 »

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

Prezentacije deficitarnih zanimanja i srednjoškolskih programa
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 23. 3. 2018.

Jučer, 22.3.2018. u 18 sati u našoj školi održana je prezentacije deficitarnih zanimanja i srednjoškolskih programa s ciljem profesionalnog informiranja učenika 7. i 8. razreda i njihovih roditelja. Nakon pozdravne riječi ravnateljice škole Marije Zozoli, prisutnima se obratio dožupan KZŽ Anđelko Ferek-Jambrek koji je govorio o potrebama za obrazovanjem  u deficitarnim zanimanjima kao i stipendiranju učenika od strane Županije. O  tome kako izabrati pravo (prvo) zanimanje te o mogućnosti uključivanja i Službe za profesionalnu orijentaciju pri Zavodu za zapošljavanje  govorila je predstavnica HZZ PU Krapina, Ispostava Zlatar Bistrica, gđa. Darinka Božić. Predsjednik Obrtničke komore KZŽ , gosp.  Darko Varga upoznao je prisutne s upisom u Jedinstveni model obrazovanja za trogodišnja zanimanja.

Pogledani su kratki filmovi o deficitarnim zanimanjima u KZŽ ( graditeljstvo 1 i metalurgija te graditeljstvo 2 i ugostiteljstvo), a zatim su svoje programe/zanimanja predstavili predstavnici  srednjih škola KZŽ (Gimnazija Zabok, SŠ Bedekovčina, SŠ Konjščina, SŠ Zabok, SŠ Zlatar i ŠUDIGO).

Uslijedila je podjela letaka i promotivnih materijala i osobno informiranje roditelja i učenika od strane predstavnika srednjih škola KZŽ.

Na priloženim linkovima se nalaze prikazani filmići o deficitarnim zanimanjima u KZŽ:

Metalurgija

Građevinarstvo 1