« Listopad 2018 »

Danas smo i mi bili "Irci"
Autor: MARIJA ZOZOLI, 16. 3. 2018.

U našoj školi Dan svetog Patrika je obilježen uz fotografiranje učenika s nacionalnim simbolima Irske. Sudjelovali su učenici razredne nastave i pojedine učiteljice, kako smo se proveli pogledajte u fotogaleriji.

#shamrock #leprechauns #green #pinch #Ireland #St.Patrick’Day #priest #snakes #March17 #nationalholiday #rainbow #gold #pot

Nacionalni blagdan Irske, Saint Patrick's day, slavi se i ove godine 17. ožujka.Sv. Patrick rođen je u Engleskoj. U dobi od 14 godina oteli su ga Irski gusari i odveli u zatočeništvo gdje je radio kao pastir sve do svoje 20 godine. U tim godinama zatočeništva okrenuo se Bogu, te je nakon bijega počeo širiti kršćanstvo po Irskoj.

Nacionalni simbol Irske je djetelina s 3 lista. Legenda kaže da je Sv. Patrick koristio djetelinu da bi Ircima objasnio kršćanstvo i Sveto Trojstvo. Nacionalna boja Irske je zelena i na dan Sv. Patricka je već tradicionalna pojava da se uštipne svakoga tko ne nosi tu boju.

Teacher Maja