Projekt "Baltazar 4"

Ruđer Bošković

Dukat - krava Šara

POŠTARSKA BAJKA – može i ovako
Autor: Jasenka Kuljak, 26. 2. 2018.

Kreativan pristup lektiri u 2. a i b razredu nastavljen je i u drugom polugodištu. Nakon pročitanog lektirnog djela češkog autora Karela Čapeka,  učiteljice Jagoda Šmit i Jadranka Plantak te knjižničarka Maja Pepelko  ponovno su osmislile zajednički sat lektire. Poslije kratkog ponavljanja sadržaja bajke, slijedila je zajednička izrada plakata u obliku poštarske torbe. Učenici su, podijeljeni u parove, izrađivali karte – pisma koje se spominju u djelu i crtali  glavne likove. Ljubav glavnih likova iz bajke podsjetila nas je na Valentinovo i pokazala da istinska ljubav pobjeđuje sve prepreke. I ovoga puta pokazalo se da drugačiji pristup lektiri pobuđuje kod djece interes za čitanjem. Drugaši se već unaprijed vesele sljedećoj „drugačijoj“  zajedničkoj lektiri.