Jelovnik za SIJECANJ.docx

Volim mlijeko

Dora Pejačević

Voda u bajkama

Radionica MBot veseli robot za zainteresirane, talentirane i motivirane učenike u PŠ Hrašćina
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 9. 1. 2018.

U petak 4.1.2018., na radionici MBot veseli robot, učenici PŠ Hrašćina prvi su se puta susreli s robotskim kolicima MBot. Zbog velikog interesa učenici su podijeljeni u dvije grupe koje su u sat i pol vremena naučile osnovne naredbe za rad robotskih kolica.
Radionicu kojoj je prisustvovalo trinaestero učenika i učenica od 5.- 8. razreda vodila je učiteljica informatike i tehničke kulture Kristina Ondrašek uz pomoć učiteljice Helene Valjak, a posjetila ih je i Marija Zozoli, ravnateljica škole.
Svojim mladim programerima roboti su pomoću led svjetala i Morseovog koda signalizirali njihova imena, a na kraju radionice veseli roboti su zasvirali i zaplesali. Kako za svaki pravi party treba i dobra rasvjeta mBotovi su osvijetlili plesni podij led svjetlima različitih boja.