J E L O V N I K za prosinac.docx

Volim mlijeko

Dora Pejačević

Lektira-može i ovako
Autor: Jasenka Kuljak, 2. 10. 2017.

Čitanje lektirnih djela trebalo bi potaknuti zanimanje djece za čitanje i razvijanje kulture čitanja književno-umjetničkih tekstova. Vođene tom mišlju učiteljice Jagoda Šmit i Jadranka Plantak u suradnji s knjižničarkom Andrejom Satmari svojim đacima u 2.a i 2.b razredu pripremile su zajednički i malo drugačiji sat lektire. Sat je započeo u knjižnici gdje su se đaci vođenom fantazijom “Buđenje u seoskom dvorištu“ upoznali s likovima bajke „Ružno pače“. Slijedilo je još nekoliko zajedničkih aktivnosti nakon čega je svaki razredni odjel nastavio rad u grupama u svojoj učionici (pismo ružnog pačeta i labuda, osobine i tijek događanja, ilustriranje, gluma). Na kraju su se đaci ponovno okupili u školskoj knjižnici te pokazali jedni drugima svoje uratke. Uz pomoć učiteljica nastao je plakat koji će biti izložen u knjižnici. Zadovoljni đaci, ali i učiteljice, sat su završili pačjim plesom.