J E L O V N I K za prosinac.docx

Dragutin Domjanić

Volim mlijeko

Dora Pejačević

Stipendiranje deficitarnih zanimanja za učenike srednjih škol
Autor: KRISTINA ONDRAŠEK, 27. 6. 2017.

Krapinsko-zagorska županija najavljuje stipendiranje deficitarnih zanimanja za učenike srednjih škola i redovite studente

Kako je postupak upisa učenika/učenica u 1. razrede srednjih škola i studenata/studentica u 1. godinu preddiplomskog sveučilišnog studija za školsku/akademsku godinu 2017/2018. u tijeku, Krapinsko-zagorska županija obavještava sve zainteresirane kandidate/kandidatkinje da će se s novim natječajem za dodjelu županijskih stipendija sufinancirati deficitarna zanimanja od početka do uspješno završenog školovanja.

Za učenike/učenice srednje škole stipendirat će se sljedeća zanimanja: zidar, tesar, monter suhe gradnje, stolar, tokar i bravar, a među studentima stipendiju će moći ostvariti studenti/studentice medicine (integrirani diplomski i preddiplomski studij) i Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta – smjer logopedija.

Natječaj za dodjelu županijskih stipendija za deficitarna zanimanja bit će raspisan krajem rujna 2017. g. i objavljen na službenoj internetskoj stranici Krapinsko-zagorske županije.

Stipendiju će moći ostvariti učenici/učenice koji će u šk. god. 2017/2018. biti upisani u 1.r. srednje škole i to će, uz uredno ispunjavanje obaveza, vrijediti do kraja srednjoškolskog obrazovanja. Isto se odnosi i na redovite studente koji će u ak. god. 2017/2018. upisati 1. godinu preddiplomskog studija, tj. županijsku stipendiju po osnovi deficitarnog zanimanja moći će, uz uredno ispunjavanje obaveza, ostvariti do kraja studija (završno s diplomskom razinom obrazovanja).

Krapinsko-zagorska županija želi mnogo uspjeha svim učenicima i studentima na predstojećim upisima te ih poziva da podnesu prijave na natječaj za dodjelu županijskih stipendija za deficitarna zanimanja kada će isti biti raspisan!