« Ožujak 2024 »

Izvanučionička nastava
Autor: Jasenka Kuljak, 22. 3. 2017.

U utorak, 21. ožujka 2017., učenici prvoga razreda matične škole pozdravili su proljeće nastavom u prirodi kod lovačkoga doma u Budinščini. Nastavu su započeli pjesmama vezanima uz proljeće, a nastavili su igrama Gumi – gumi i Vješanje rublja. Uslijedilo je izvođenje igrokaza učenika u parovima nakon čega je učiteljica rekvizitima izvela igrokaz „Proljetno buđenje“. Učenici su morali osmisliti priču o proljeću inspirirani prostorom u kojem se nalaze. Na kraju su smislili svoje poruke, Čuvajmo naše šume!, Dobro nam došlo, proljeće!, Ne bacajte smeće!, Ne beri proljetnice!, koje su upotpunili crtežima. Vratili su se u školu pjevajući vesele pjesme i puni dojmova iz prirode.

Dojmovi učenika:

Bilo mi je lijepo. Dan je bio prekrasan. Lijepo smo se družili i puno toga naučili. Voljela bih da češće imamo takvu nastavu. (Karla Česi)

Na nastavi u prirodi provela sam se jako lijepo. Igrali smo se i crtali. (Lorena Ričko)

Na satu u prirodi bilo mi je lijepo i zabavno. Vidio sam vjesnike proljeća i tratinčicu s velikim laticama. (Fran Posinjak)

Osjećala sam se sretno i bilo mi je lijepo. (Nika Pikutić)

Bilo je lijepo vrijeme pa smo se mogli poigrati i vidio sam puno bijelih ljubica. (Mihael Keliš)

Na nastavi u prirodi bilo mi je lijepo. Igrali smo razne igre. Crtali smo različite crteže. Pisali smo priče o proljeću. (Lukrecija Šumak)

Bilo mi je lijepo. Pričali smo o prirodi. (Tin Lugarić)

Bilo mi je lijepo. Vidio sam puno tratinčica. Ptice su pjevale. Zujale su pčele. Volim biti u prirodi. (Jakov Vizir)

Ja sam bio veseo i sretan. Vidio sam divlje svinje. Poigrao sam se s prijateljima. (Luka Borgudan)

Bio je prekrasan dan. Vidio sam puno proljetnica. (Filip Vizir)

Ja sam se lijepo provela. Najljepše mi je bilo kad smo crtali i igrali se. (Nikolina Švec)