« Listopad 2018 »

Pružimo ruke!…obilježili smo Dan mira
Autor: MARIJA ZOZOLI, 24. 9. 2018.

Međunarodni Dan mira u našoj školi je obilježen s jedinstvenom porukom: Pružimo ruke! Učenici svih razrednih odjela iscrtali su svoje dlanove i s porukama Pružimo ruke prijateljstva, suradnje, pomoći, potpore, ljubavi,  poštovanja, mira… obilježili taj dan u želji da takvi budu i ostali u ovoj školskoj godini. S istim ciljem, učenici su na satovima razreda ponovili školska i donijeli razredna pravila te izabrali razredna rukovodstva.

Međunarodni dan mira obilježava se 21. rujna  svake godine. Utemeljila ga je Opća skupština ujedinjenih naroda 1981. godine u svrhu obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, a Rezolucijom Ujedinjenih naroda iz 2001. određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na svjetskoj razini.

Tradicionalno na Dan mira u sjedištu Ujedinjenih naroda u new Yorku tijekom dana zvoni Japansko zvono mira, dar građana Hirošime i japanskog naroda u spomen na razorne posljedice rata i ljudske žrtve ubijene pod izlikom svjetskog mira.